• Agrowłóknina Czarna 1,1x100m 90g Mocna Agrotkanina Mata antychwastowa + 100 kołków

Gabaryt Gabaryt średni
Kolor/Wzór
184.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24-72h
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 1
Kurier XL 16
Dostępność Mało
Data dodania 2023-02-27

Zamówienie telefoniczne: 661535997

Zostaw telefon

Agrowłóknina to produkt niezastąpiony w nowoczesnym ogrodnictwie. Używana do ściółkowania krzewów, drzew, roślin uprawnych i kwiatów. Jest wręcz niezbędna w Twoim przydomowym ogrodzie lub na działce. Dzięki niej gleba zachowuje odpowiednią wilgotność oraz temperaturę, co przekłada się na szybszy wzrost roślin oraz jakość i ilość zebranych plonów.

Pozwala zachować ogród w nienagannym wyglądzie, hamując rozwój chwastów, bez użycia środków chemicznych. Możesz czerpać z tego podwójną korzyść, chemia ogrodnicza jest niezwykle kosztowna do tego trzeba opryski wykonywać kilkukrotnie do uzyskania zamierzonego efektu, stosując agrowłókninę oszczędzasz swój czas i pieniądze.

GDZIE STOSOWAĆ?

Mata ściółkująca idealnie sprawdzi się podczas sadzenia krzewów ozdobnych, takich jak: tuje, iglaki, azalie czy rododendrony. Odpowiednia do stosowania przy uprawie roślin owocujących takich jak truskawki, maliny, borówki lub poziomki. Agrowłóknina wykorzystywana jest również przez szkółki hodujące duże ilości roślin i punkty ich sprzedaży. Matę ściółkującą można użyć jako warstwę ochronną przed chwastami na alejkach oraz ścieżkach ogrodowych. Stosuje się ją między innymi pod grys lub kamyki ozdobne. Do przykrycia agrowłókniny można zastosować korę sosnową. W takim połączeniu daje duże możliwości aranżacyjne ogrodu.

JAK STOSOWAĆ AGROWŁÓKNINĘ:

Po rozłożeniu i umocowaniu tkaniny, należy wyciąć otwory w miejscach planowanego sadzenia lub siewu roślin. Dla ułatwienia pracy, tkanina posiada zielone wzdłużne pasy, pomocne przy rozplanowaniu sadzenia roślin.

Matę można rozłożyć przed posadzeniem roślin, wycinając otwór, a następnie zakopując sadzonkę. Do wykonania otworu w macie można użyć noża, nożyczek lub innego ostrego narzędzia. Brzegi można opalić np. zapalniczką, co sprawi, że tkanina będzie wyglądała bardziej estetycznie i nie będzie się strzępić.

Jeśli agrowłóknina ma być stosowana pod tujami, krzewami, kwiatami lub innymi już rosnącymi roślinami, wówczas matę rozściela się wokół pni lub łodyg tych roślin. Agrowłóknina zastępuje ściółkowanie gleby korą (m.in. pod iglaki czy żywopłoty) stąd ziemię wokół roślin już rosnących również możemy wyścielić pasem agrowłókniny.

Do odpowiedniego przymocowania agrowłókniny do podłoża, zaleca się zastosowanie szpilek lub kotew, które są dołączone do naszego zestawu. Pozwoli to zabezpieczyć agrowłókninę przed podrywaniem jej przez wiatr oraz zwijaniu się materiału. Szpilki wykonane są z mocnego i odpornego tworzywa, więc możliwe jest jego kilkukrotne montowanie.

SPECYFIKACJA:

Szerokość: 1,1m
Długość: 100m
Typ: Ściółkująca / Okryciowa
Materiał: Polipropylen [PP]
Gramatura: 90g/m2
Powierzchnia: 110m2
Kolor: Czarny

DOSTĘPNE RÓWNIEŻ ROZMIARY:

*1,10m x 100m;
*1,10m x 50m; 
*1,60m x 50m;

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny