WITAJ SZKOŁO – Czyli jak przygotować pokój dziecka do roku szkolnego !!


Obraz <a href="https://pixabay.com/pl/users/victoria_borodinova-6314823/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=4508017"> Victoria_Borodinova</a> z <a href="https://pixabay.com/pl/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=4508017"> Pixabay</a> 

Kiedy wakacyjna opalenizna zaczyna blednąć a na ulicach pojawiają się gigantyczne korki, to znak – zaczął się rok szkolny!
Każdy rodzić oddający swoją pociechę w objęcia edukacji robi wszystko by być, na ten szczególny moment w jego życiu, przygotowany jak najlepiej. Kompletuje wyprawkę, podręczniki, zeszyty, przybory szkolne. Wypycha piórnik kolorowymi długopisami i zakreślaczami aż po same brzegi. Kupuje nowe trampki na zmianę i strój do W-F (bo stary jest już za mały a poza tym… stary ?)…
Zaczyna się istne szaleństwo!!

W całym tym kieracie i kumulacji zadań jakie spadają na rodziców przed pierwszym dzwonkiem, często ucieka nam inna kwestia…, że rok szkolny, to nie tylko zajęcia w szkole.

Szkoła w czasie pandemii.

Obecne czasy w jakich przyszło nam żyć, pokazują, że nie tylko praca, ale również i nauka może w dużej mierze odbywać się zdalnie.
Jak się do tego przygotować??
Oczywiście niezbędne są sprzęty, bez których dziecko nie będzie mogło się uczyć zdalnie. Sam komputer, drukarka czy kamerka, to jeszcze nie wszystko.

Jak przygotować pokój dziecka na rok szkolny, nie wydając przy tym całej wypłaty??

Przede wszystkim zadbajmy o to, by w pokoju dziecka panował ład i porządek. Kiedy na biurku czy podłodze piętrzą się niepotrzebne rzeczy będzie to po pierwsze zabierało dziecku miejsce do swobodnego odrabiania lekcji, ale także a nawet przede wszystkim, będzie je rozpraszało.
Dziecko zamiast koncentrować swoją uwagę na lekcji bądź pracy domowej, będzie bombardowane bodźcami, które przeszkodzą w utrzymaniu skupienia na najważniejszych kwestiach.
Doskonałym sposobem na opanowanie nieładu w pokoju naszych pociech przy jednoczesny zorganizowaniu przestrzeni są pojemniki na zabawki.
Kilka koszy wystarczy, by znowu zobaczyć podłogę w pokoju naszej pociechy ?

W zależności od wieku dziecka możemy zdecydować się na kosze z motywem bajkowym lub w nowoczesne wzornictwo. Tekstylne organizery doskonale sprawdzą się również jako kosze na brudne ubranie, co już od najmłodszych lat będzie uczyło dzieci utrzymywania porządku w swoim otoczeniu. Dodatkową zaletą materiałowych pojemników na zabawki jest fakt, że można je wyprać, a swoimi rozmiarami i elastycznością, spokojnie zmieszczą się w szafie. O teraz zabawki będą w jednym miejscu.
POJEMNIK KOSZ WOREK NA ZABAWKI LUB PRANIE LITERKI 35x45 cm OR2WZ6 POJEMNIK KOSZ WOREK NA ZABAWKI LUB PRANIE BARYŁKA OR8WZ1

Dla młodszych dzieci super sprawdzą się kolorowe pojemniki z funkcją pufy.

POJEMNIK AUTO PUFA DLA DZIECI NA ZABAWKI OR16WZ5 POJEMNIK AUTO PUFA DLA DZIECI NA ZABAWKI OR16WZ5


Porządek na biurku to porządek w głowie!

Kolejnym ważnym punktem na liście organizacji przestrzeni jest biurko. Nie od dziś wiadomo, że ład na biurku pozwala dużo efektywniej pracować i uczyć się.
Aby dobrze rozplanować przestrzeń na biurku, należy zastanowić się, w którym miejscu będzie znajdował się laptop a gdzie wydzielić miejsce na swobodne pisanie. W zależności od tego czy dziecko jest lewo czy praworęczne, organizer na przybory najlepiej umieścić po stronie ręki wiodącej.

Kolejny bardzo ważny element, to odpowiedni naświetlenie. Zwłaszcza starsze dzieci często odrabiają lekcje w godzinach wieczornych, ważne jest by światło lampy było mocne a samo jej położenie na biurku było po przeciwnej stronie do ręki piszącej. Dzięki temu dziecko nie będzie zasłaniało sobie światła w trakcie pisania.
Fajnym pomysłem jest zastosowanie nowoczesnej przenośnej lampki biurkowej z możliwością ładowania kablem USB. Dzięki temu nie będziemy ograniczeni kablem sieciowym do konkretnego położenia na biurku.

imageimage

Bez względu na to, czy dziecko korzysta z myszki do komputera, czy też nie, bardzo dobrym pomysłem jest zabezpieczenie powierzchni podkładką pod myszkę. Najlepiej zdecydować się na większy rozmiar podkładki. Taki, na której zmieści się również laptop. To sprawi, że nawet jeśli dziecko będzie przesuwało komputer po biurku, nie zarysuje blatu, przez co biurko na dłużej zachowa swój wygląd.
Aktualnym hitem ostatnich lat są podkładki z geograficzną mapą świata oraz podkładki z podświetleniem ledowym. Znajdą je Państwo w kategorii Pokój dziecięcy.
Podkładka pod mysz gamingowa 90x40 cm MP02 

Jednym z najważniejszych punktów w wyposażeniu pokoju dla dziecka jest fotel do biurka. Aby zadbać o prawidłowy rozwój kostno-szkieletowy dzieci i nastolatków należy dostosować krzesło do wysokości dziecka oraz biurka, przy którym siedzi. Tutaj najlepiej sprawdzą się fotele obrotowe z możliwością regulacji wysokości siedzenia oraz odchylenia oparcia. W zakładce Meble – fotele gamigowe, znajdą Państwo szeroki wybór foteli obrotowych dla nastolatków. Dla bardziej wymagających, polecamy piękne welurowe fotele obrotowe. Idealne do pokojów w stylu Glamour – znajdziecie je Państwo w zakładce krzesła.

  Krzesło obrotowe Welurowe Róż Pudrowy

Kiedy wszystko już gotowe, pozostaje tylko z dumą przeglądać oceny naszych pociech ?

Obraz <a href="https://pixabay.com/pl/users/darkmoon_art-1664300/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=3518726"> Darkmoon_Art</a> z <a href="https://pixabay.com/pl/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=3518726"> Pixabay</a>

Nie taki rok szkolny straszny jak go malują! ?